Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ŁAZIENKA

( ilość produktów: 222 )

!@=

  • 1 Lampy do łazienki

Lampy do łazienki odgrywają bardzo ważną rolę w naszych codziennych zabiegach. Mycie zębów, oczyszczanie twarzy, układanie włosów, golenie, depilacja… Te czynności wymagają dobrego światła, szczególnie wczesnym rankiem i wieczorem. Oświetlenie nad lustrem stanowi więc podstawę całej łazienkowej instalacji.

Istnieją też pewne zasady, zgodnie z którymi takie oświetlenie trzeba planować, bo nie można w pomieszczeniu łazienkowym prowadzić instalacji elektrycznej w dowolny sposób. Powodem, rzecz jasna, jest tutaj bezpieczeństwo. Elektryczność i woda raczej nie stanowią dobranej pary, dlatego więc tak istotna jest instalacja lamp do łazienki zgodnie z konkretnymi wytycznymi i wskazówkami fachowców.

Przede wszystkim, wszelkie kontakty i włączniki powinny znajdować się w odległości minimum 90 cm od krawędzi umywalki lub czegoś, co stanowi z umywalką nieodłączną całość, jak doczepiane pojemniki na szczoteczki do zębów czy mydło. Poza tym, co najmniej jeden włącznik światła z mocowaniem do ściany musi być umiejscowiony na zewnątrz łazienki. Dodatkowo, wszystkie lampy do łazienki powinny mieć na opakowaniu oznaczenie, że nadają się montażu w miejscach, w których występuje podwyższony poziom wilgoci w powietrzu i zostały przez producenta odpowiednio zabezpieczone. Wiszące lampy nie powinny być również wieszane w odległości mniejszej niż 90 centrymetrów w poziomie i 2 metry w pionie od krawędzi wanny, prysznica czy też umywalki.

Najpopularniejsza wysokość, na jakiej zawieszane jest światło na lustrem to 2 metry, lecz może się ona zmieniać, w zależności od ilości wolnego miejsca nad lustrem. Nigdy natomiast nie powinno się schodzić poniżej tej wysokości, żeby światło nie ślepiło w oczy, szczególnie ma to znaczenie w przypadku wysokich osób. Jeżeli natomiast światło umiejscowione jest po bokach lustra – nie ma to takiego znaczenia, ponieważ lampy tego typu zwykle dają nierażące w oczy światło, rozproszone przed zastosowanie odpowiedniego klosza. By jednak uniknąć odbicia wiązki światła od powierzchni lustra, warto umieścić takie kinkiety bądź plafony w odległości większej niż 10 cm. Jeśli planujesz rozmieścić więcej niewielkich źródeł światła obok siebie, odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić co najmniej 30 cm. 

pixel