Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

WISZĄCE

( ilość produktów: 1256 )

Lampy wiszące na sprzedaż

  • Lampy wiszące 
Trudno wyobrazić sobie jadalnię z pięknie i obficie zastawionym stołem bez odpowiedniego oświetlenia, czy to w postaci lamp wiszących czy też ściennych. Uprzyjemnia ono posiłek i stanowi pewnego rodzaju dekorację i ozdobę całego pomieszczenia. Na rynku mamy dostępny tak szeroki wybór modeli, kolorów i stylów lamp, że bez problemu dobierzemy odpowiadający nam zestaw do pomieszczenia, w którym jemy.
 
Jeżeli chodzi o lampy wiszące nad stołem, ważny jest tutaj fakt, iż podkreślają one odrębność tej sfery i wydzielają ją na przykład od aneksu kuchennego czy salonu. Stół razem z oświetleniem powinien stanowić osobną całość, zamkniętą na określonej przestrzeni. Nasze posiłki mają bardzo zróżnicowany charakter i spożywamy je także w zmieniającym się towarzystwie, dlatego zadbać trzeba o to, by jak najwięcej elementów można było wyregulować i dostosować do potrzeb danej chwili. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, by można było przedłużyć bądź skrócić wysokość, na jakieś zawieszona jest lampa. Czasem bowiem może nam zabraknąć miejsca na postawienie wyższego wazonu z kwiatami, natomiast przy rozkładanych stolikach, gdy korzystamy z ich mniejszych wymiarów, może okazać się, że lampa prezentuje się najlepiej, gdy jest zawieszona dość nisko nad stołem, np. na wysokości 60-70 cm. Trzeba jednak pamiętać, że każdorazowo oświetlony musi być cały stół, najczęściej łącznie z biesiadnikami.
 
Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, możemy zastanowić się nad kilkoma lampami wiszącymi nad stołem bądź też jednym dłuższym panelem z wieloma źródłami światła. To pozwoli do dobre doświetlenie całości i będzie stanowiło interesujący element dekoracyjny w jadalni. Szczególnym zainteresowaniem takie rozwiązanie cieszy się wśród osób, które cenią sobie design w stylu modernistycznym bądź futurystycznym.
 
Kierunek światła możemy zmieniać dzięki zastosowaniu odpowiednich kloszy. Klosze nieprzeźroczyste pozwalają skierować strumień światła prosto w dół, natomiast przeźroczyste (bądź ich zupełny brak) sprawiają, że światło jest bardziej rozproszone i wypełnia całe pomieszczenie. Gdy mamy problem z wyborem konkretnego modelu – warto zdecydować się na rozwiązanie najbardziej uniwersalne, a więc lampy minimalistyczne i w naturalnych kolorach, które pasują do większości wnętrz, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych.
pixel