Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ELEWACYJNE

( ilość produktów: 237 )

Lampy na elewację

Lampy elewacyjne

Na oświetlenie elewacyjne decydujemy się ze względów czysto estetycznych. Ma ono przede wszystkim podkreślać zewnętrzne piękno budynku, choć czasem pełni również funkcję praktyczną, jeżeli oświetla biegnący wokół domu chodnik. Wybierając jednak konkretne lampy elewacyjne, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ warto wpaść w pewne pułapki.
 
Po pierwsze, musimy pamiętać, by oświetlenie takie było energooszczędne. Warto zainwestować w lampy, które same dostosowują natężenie do ilości naturalnego światła. Musimy też rozsądnie zaplanować całą instalację, by moc wyłączać w razie potrzeby poszczególne segmenty, np. część ściany zewnętrznej lub co drugą lampę w szeregu.
 
Po drugie, trzeba pamiętać, że światło na elewacji nie może być rozproszone. Powinniśmy wybierać oprawy, które dają możliwość jego koncentracji na niewielkim obszarze bądź klosze, dzięki którym skierujemy strumień światła na ten fragment budynku, który chcemy wyeksponować.
 
Po trzecie, warto wyposażyć się np. w kinkiety, które mają wbudowane czujniki ruchu i będą stanowiły elementy nawigacyjne po wejściu na teren naszej posesji. Takie lampy elewacyjne można zamontować np. nad drzwiami wejściowymi, obok garażu czy w okolicach schodów.
pixel