Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PODŁOGOWE

( ilość produktów: 355 )

Lampy podłogowe, stojące

  • Lampy podłogowe
W kwestii lamp podłogowych mamy ogromny wybór przeróżnych ich rodzajów, z których możemy precyzyjnie wybrać modele odpowiadające naszym osobistym preferencjom. Lampy takie można umieścić tak naprawdę w każdym pomieszczeniu – od salonu, przez salon i kuchnię, aż po pokój starszego dziecka. Nie tylko budują one doskonały klimat i nastrój w danym miejscu, ale również bardzo często spełniają także funkcje praktyczne, dlatego też warto kierować się w równym stopniu ich estetyką, co możliwością użycia w różnych sytuacjach. Szczególnie, jeżeli posiadamy małe mieszkanie lub domek, w którym nie możemy sobie pozwolić na zbyt dużą ilość sprzętu.
 
W sypialni najczęściej stawiamy lampy podłogowe po jednej lub po obu stronach łóżka – zazwyczaj wtedy, gdy nie dysponujemy nocną szafką, na której można postawić małą lampkę. Taka lampa powinna dawać dość rozproszone i delikatne światło, by nie przeszkadzało osobie akurat śpiącej lub relaksującej się w fotelu. Jeżeli natomiast chcemy, by lampa stojąca była bardziej praktyczna, możemy zadbać o to, by posiadała odpowiedni wysięgnik i klosz, dzięki któremu jest możliwość skierowania światła bardziej punktowo, np. na książkę czy gazetę, którą czytamy. Dzięki temu większa część pokoju pozostanie w ciemności. Światło nie powinno być jednak zbyt ostre, dlatego chłodne barwy LED-owego oświetlenia powinny się tutaj sprawdzić doskonale.
 
Podobna sytuacja ma miejsce w salonie – lampa, która ma stwarzać odpowiednią atmosferę może dawać nieco przyćmione światło, idealne do nocnych rozmów czy też oglądania filmów w telewizji. Natomiast, jeżeli często w salonie czytamy, majsterkujemy bądź szydełkujemy, wtedy potrzebujemy mocniejszego oświetlenia i warto wybrać w takiej sytuacji lampy podłogowe bardziej specjalistyczne, z regulacją konta świecenia i regulowaną rączką.
 
Jeśli posiadamy dużą łazienkę, lampa taka może stać w rogu, przy wannie. Biorąc kąpiel, nie trzeba wtedy włączać głównych halogenów, bo wystarczy ciepłe i lekko rozproszone światło padające z boku. Inaczej rzecz przedstawia się w kuchni – tutaj lampa podłogowa stoi najczęściej w okolicach stołu i jest na tyle wysoka, by jej światło można było (za pomocą odpowiedniej osłonki) skierować w miejsce jedzenia posiłków.
 
Niezależnie jednak od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy – trzeba mieć na uwadze fakt, że jeżeli posiadamy małe dzieci lub zwierzaki, istnieje podwyższone ryzyko przewrócenia takiego sprzętu, stłuczenia żarówki czy klosza i zrobienia sobie krzywdy, dlatego warto odpowiednio je na ten czas zabezpieczyć.
pixel