Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

BIURKOWE/STOJĄCE

( ilość produktów: 483 )

Lampy stojące, na biurko

Lampy biurkowe / stojące

Właściwa aranżacja przestrzeni, w której pracujemy umysłowo bądź uczymy się, jest kluczem do sukcesu i stanowi podstawę produktywności i koncentracji. Nie można więc podchodzić do tego zagadnienia lekceważąco, mówiąc, że komputer przenośny lub tablet postawić przecież można wszędzie – na stoliku w salonie bądź obok fotela. To nieprawda. Pamiętać trzeba, że nasz mózg przyzwyczaja się do danego miejsca i „przełącza się” na efektywność, gdy zaczynamy w nim pracę. Jeżeli więc będziemy często zmieniać to miejsce, stanie się to przyczyną chaosu w głowie i niedostatecznego skupienia, a tego właśnie chcielibyśmy uniknąć. Biurka, krzesła, lampy biurkowe, przyborniki - na co zwracać uwagę podczas urządzania takiej przestrzeni?

Stanowi ono podstawę każdego miejsca, w którym pracujemy „głową”. Przy nim powinniśmy siedzieć podczas korzystania z komputera, mając pod ręką wszystkie potrzebne nam w danej chwili przedmioty. Trzeba więc pamiętać, by miało ono odpowiednią ilość schowków i szuflad, było wystarczająco duże (dla osoby dorosłej – najlepiej narożne, dla dziecka – wystarczy 120-140 cm długości), a najlepiej by posiadało możliwość regulacji kąta nachylenia blatu – dla lepszej ergonomii.

Specjalnie użyte w liczbie mnogiej. Dziecku lub osobie, która nie potrzebuje ogromnego biurka, wystarczy jedna lampka – po lewej stronie (u osób praworęcznych). Natomiast w przypadku biurka narożnego lub dużej przestrzeni dla projektanta wnętrz czy architekta – niezbędne będą co najmniej dwie wysokie lampy biurkowe na długich wysięgnikach.

Niesamowicie istotny element, a jego wybór wcale nie należy do łatwych. Kwestia oparć po bokach jest sprawą indywidualną, natomiast jest kilka innych aspektów, które decydować będą o tym, jaką pozycję przyjmie nasz kręgosłup i jak wygodnie będzie się nam pracować. Są to: dobre wyprofilowanie siedziska i oparcia tylnego, regulowany kąt siedzenia oraz wysokość dostosowana do wzrostu danej osoby. Można też zainwestować w popularne klękosiady, dzięki którym plecy zawsze będą wyprostowane.

Na biurku, obok laptopa i lamp biurkowych, powinny znaleźć się również przyborniki na długopisy, ołówki, linijki, itp., drukarka – najlepiej w połączeniu z kopiarką i skanerem, podstawka na kubek i organizer na dokumenty czy kalendarz. Więcej przedmiotów powinno być schowanych w szufladzie lub szafce, żeby nie wprowadzać zbędnego chaosu.

pixel