Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

GRUNTOWE

( ilość produktów: 19 )

Lampy gruntowe, chodnikowe

Lampy gruntowe

Oświetlenie gruntowe zamocować można na ścieżkach chodnikowych lub też włożyć bezpośrednio do ziemi. Typów takich lamp jest multum – są najazdowe, dogruntowe, z regulacją konta świecenia, z diodami LED, okrągłe, kwadratowe, ceramiczne, chromowane… Gdzie jednak warto je umieścić, by spełniały funkcje, do których zostały zaprojektowane?
 
Lampy gruntowe przede wszystkim stanowią doskonałe punkty nawigacyjne w ogrodzie, na podjeździe czy wzdłuż chodników. Warto więc zamontować je w miejscach, w których często przebywamy, wypoczywamy, prowadzimy gości do domu lub wykonujemy wieczorem jakieś prace. Jeżeli posiadamy altanę lub oczko wodne – można również umieścić je w ich okolicy, kierując wiązkę światła pod daszek czy też na fontannę.
 
Tego rodzaju lampy doskonale również podświetlają cały budynek od dołu, dlatego więc by wyeksponować architektoniczne detale, możemy zdecydować się na takie rozwiązanie, rozmieszczając je w rozsądnych, kilkumetrowych odstępach. Modne ostatnio są także gruntowe lampy solarne z wbudowanym czujnikiem zmierzchu. Taki rodzaj oświetlenia jest o tyle wygodny, że nie musimy przejmować się wkopywaniem kabli w ziemię, a lampa włączy się automatycznie, gdy natężenie światła naturalnego spadnie do odpowiedniego poziomu.
pixel