Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

SUFITOWE

( ilość produktów: 525 )

Lampy sufitowe na sprzedaż 

  • Lampy sufitowe
Podczas planowania oświetlenia domu, na początku trzeba zastanowić się nad rozkładem głównych źródeł światła, których zadaniem jest rozświetlenie całego pomieszczenia. Tutaj główną rolę odgrywają lampy sufitowe, wśród których znajdziemy wiele różnych rodzajów, a ich krótką charakterystykę przedstawiamy poniżej. Z podanych modeli każdy może wybrać takie, które odpowiadają stylowi, w którym urządzone jest mieszkanie, zaspokajają indywidualne potrzeby i współgrają z gustem jego mieszkańców.
 
Najpopularniejszym rodzajem lampy sufitowej jest żyrandol, który może składać się z jednego punktu oświetleniowego bądź z ich większej ilości. Do wyboru mamy tutaj zarówno tradycyjne formy, jak i proste, modernistyczne wzory. Najczęściej dość rozbudowane i dekoracyjne żyrandole mocowane są w salonach, stanowiąc centralną ozdobę sufitu.
 
Często wybieraną lampą jest również plafon, który z definicji ma płaski kształt, a klosz wyprofilowany jest w taki sposób, by światło rozprowadzone zostało równomiernie po suficie. Możemy jednak wybrać osłonę transparentną, wtedy więcej światła zostanie skierowane w dół, np. w nad stolikiem oraz kompletem wypoczynkowym.
 
Inną opcją są lampy wiszące, doskonale sprawdzające się np. w kuchni nad wyspą lub nad stołem w jadalni. Światło pada wtedy bezpośrednio w dół, co można dodatkowo regulować odpowiednim kloszem. Jeżeli chcemy tylko jeden zwis, wtedy warto zainwestować w klosz przeźroczysty lub półprzeźroczysty, by oświetlał jak największą powierzchnię, natomiast jeżeli wolimy fantazyjnie zawiesić kilka lamp sufitowych, wtedy klosz nie powinien być transparentny, a wiązkę światła kierujemy w tym wypadku bardziej punktowo.
 
Dość modnym oświetleniem są także lampy halogenowe – aby jednak właściwie wypełnić światłem cały pokój, potrzeba ich znacznie więcej, niż miałoby to miejsce w przypadku żyrandolu czy plafonu. Tego typu lampy sufitowe dają jednak największe możliwości, jeżeli chodzi o elastyczne sterowanie oświetleniem. Mianowicie strumienie światła skierować można w dowolnie wybranym przez nas kierunku. Warto też zadbać o to, by nie trzeba było każdorazowo włączać wszystkich lampek – lepiej połączyć je w praktyczne segmenty.
pixel