Jeśli masz pytania odnośnie naszego asortymentu skontaktuj się z naszym doradcą: 607 660 661
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FARO

( ilość produktów: 1 )

!@=

  • Faro 

Hiszpański producent oświetlenia – Faro – wejście na rodzimy rynek rozpoczął od produkcji lampek biurkowych. Szybko jednak, pokonując kolejne bariery, zaczął specjalizować się także w lampach przeznaczonych do zupełnie innego użytku. Aktualnie prawie 70-letnie doświadczenie w branży sprawia, że Faro jest znaną i cenioną marką nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

Firma powstała bowiem krótko po zakończeniu działań wojennych w Europie – w roku 1945, ale pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od roku 1951. Jej wielki rozwój nastąpił natomiast w latach 80. i trwa do dziś. Wtedy to zaczęto sprowadzać niektóre części i materiały z Hong-Kongu. To również okres, w którym marka stała się liderem w produkcji lampek bożonarodzeniowych na hiszpańskim rynku i wyspecjalizowała się w wykonywaniu zbawiennych w tym klimacie wentylatorów sufitowych. Te sukcesy zostały przypieczętowane zmianą siedziby firmy na znacznie bardziej imponującą (bo aż 12 razy większą) na początku lat 90.

Niecałe 10 lat później Faro zaczęło podbijać także rynek francuski. Wkrótce pojawiły się również działające w jej ramach nowe marki oświetleniowe, jak Dresslight. W 2011 roku wszystkie one weszły w Farogroup i pod tą ogólną nazwą funkcjonują obecnie, rozwijając się natomiast zupełnie odrębnie. Ich produkty weszły także do Polski, szturmem zdobywając uznanie nie tylko wśród specjalistów z branży, ale także (a właściwie przede wszystkim) – wśród użytkowników. W dużej mierze jest to zasługa prezesa grupy, który od bardzo wielu lat stoi na czele Faro, w wizjonerski sposób wyznaczając nowe kierunki działań.

Jeżeli chodzi o produkty oświetleniowe, to ich wybór jest ogromny – i to w kilku kategoriach. Mianowicie, oprócz wspomnianych już lamp biurkowych, wentylatorów sufitowych oraz lampek bożonarodzeniowych, firma wytwarza także oświetlenie zewnętrzne – np. do ogrodu, oświetlenie wewnętrzne do użytku stricte domowego (np. łazienkowe lub kuchenne) oraz lampy przemysłowe – techniczne (do warsztatów, hal produkcyjnych, pracowni, etc.). Dodatkowo w asortymencie Farogroup znajdują się różne rodzaje żarówek, świetlówek, LED-ów, itp. oraz opraw oświetleniowych. Swój styl odnajdzie tutaj każdy – zarówno miłośnik nowoczesnego designu, jak i osoba preferująca bardziej tradycyjne rozwiązania.

pixel